RSS

Łęcz trans rozkład jazdy

Black Angel


Temat: Boabdil z Alhambry

 "Blackbox"


To vilanella. Ma z góry przypisany rozkład kolejności rymów oraz regułę
powtórzeń.
Zastosowałem pewien dodatkowy mechanizm. Kierując się wygląden zębatego
muru
w warowniach arabskich podobnie wmieszałem pomiędzy jedenastozgłoskową
konstrukcję dziesięciozgłoskowe wersy z rymem męskim.
Wybrałem vilanellę ze względu na specyfikę poezji arabskiej ściśle
przestrzegającą ścisłych reguł.
Oglądając arabskie matematycznie skonstruowane ornamenty też można wpaść w
trans.


Podziwiam. Wyglada na to, że teraz współczesnemu poecie wypada się
popróbować z vilanellą, gazelą, rymem, rytmami, a z białymi wierszami to dla
relaksu tylko ;) Wyższa szkoła jazdy, czy też moda? Ni cienia sarkazmu nie
ma w moich słowach, że się tak zabezpieczę, ot ciekawość.
I dobrze się czyta te Wasze eksperymenty okupione staraniem.
Jeszcze te arabskie warownie, ech :-)
Pozdrawiam
Krysia


Źródło: topranking.pl/1514/boabdil,z,alhambry.php


Temat: Boabdil z Alhambry

"Krystyna"

 "Blackbox"
| To vilanella. Ma z góry przypisany rozkład kolejności rymów oraz regułę
| powtórzeń.
| Zastosowałem pewien dodatkowy mechanizm. Kierując się wygląden zębatego
muru
| w warowniach arabskich podobnie wmieszałem pomiędzy jedenastozgłoskową
| konstrukcję dziesięciozgłoskowe wersy z rymem męskim.
| Wybrałem vilanellę ze względu na specyfikę poezji arabskiej ściśle
| przestrzegającą ścisłych reguł.
| Oglądając arabskie matematycznie skonstruowane ornamenty też można wpaść
w
| trans.

Podziwiam. Wyglada na to, że teraz współczesnemu poecie wypada się
popróbować z vilanellą, gazelą, rymem, rytmami, a z białymi wierszami to
dla
relaksu tylko ;) Wyższa szkoła jazdy, czy też moda? Ni cienia sarkazmu nie
ma w moich słowach, że się tak zabezpieczę, ot ciekawość.
I dobrze się czyta te Wasze eksperymenty okupione staraniem.
Jeszcze te arabskie warownie, ech :-)
Pozdrawiam
Krysia


Człowiek jest podporządkowany rytmowi w który oddycha, chodzi, którym bije
jego serce. Rytm jest pierwszą narzucającą się własnością otaczającego
świata.
Chyba dlatego ten, kto jest wrażliwy na otoczenie, a również na swoje
miejsce w środowisku, chętnie sięga do wszelkich form naśladujących rytm
wszechświata.
Aż do rozkoszy :))

BB
_____


Źródło: topranking.pl/1514/boabdil,z,alhambry.php


Temat: Kolej Transsyberyjska

Tomasz Domanski napisał(a):


Ktos sie pytal o strony dot.kolei transsyberyjkiej.Oto jedna po
niemiecku:
www.trans-sib.de
Tomek


Rozklad jazdy pociagow na trasie Moskva Pekin ( i nie tylko ) jest na
mercurio

Pozdr
Michal


Źródło: topranking.pl/1569/kolej,transsyberyjska.php


Temat: Jedzie pociąg z daleka...(Trans Europa Express)
A konkretnie już pojechał :-((((((.
Ale będzie wracał.
Jest to spalinowa jednostka typu Trans Europa Express,
VT-601 (tak jest w telegramie)
wynajeta przez Niemcow - wycieczka do Kaliningradu.
Zobaczylem go dzisiaj na rozjazdach w Gdyni, zwial mi.
Ale mam rozklad jazdy powrotnej :-))))) :

Dnia 13 sierpnia poc. nr 58600/1 Kaliningrad - Szczecin
Kaliningrad: o. 7.00
Braniewo: p. 8.30, o. 10.05
Frombork: p. 10.25, o. 12.20
Tolkmicko: p. 12.36, o. 12.37
Elblag Zdroj Tow.: prz. 13.03
Tropy: prz.13.11
Elbląg: p. 13.15, o. 13.22
Tropy: prz. 13.25
Gronowo Elb.: prz. 13.30
Stare Pole: prz. 13.36
Malbork: p. 13.46, o. 13.48
Szymankowo: prz. 13.56
Lisewo: prz. 14.00
Tczew: p.14.03, o.14.05
Malinowo: prz. 14.09
Tczew Suchostrzygi:prz. 14.10,5 (tak jest w telegramie)
Swarożyn: prz. 14.18
Starogard Gd.: prz. 14.30
Piesienice:prz. 14.37
Zblewo:prz.14.42
Kaliska:prz. 14.48,5
Czarna Woda:prz. 14.55
Czersk:prz. 15.02
Gutowiec:prz.15.08
Rytel:prz.15.15
Chojnice:p. 15.25, o. 16.00
Wierzchowo Czluchowskie:prz.16.16
Lipka Kraj. p.16.39, o. - według zarzadzenia Oiir Szczecin.

Nie wiem, czy beda wpuszczac do pociagu,
ale fotki porobic warto.
Kto sie podlacza????

Radek
Kolejarz
rb@friko6.onet.pl

P.S. Jakby kogos interesowalo:
pociag Koln - Gdansk nr 85602 i Gdynia - Kaliningrad nr 55600/1
Niestety dzis pojechal  :-(((((((((


Źródło: topranking.pl/1571/jedzie,pociag,z,daleka,trans,europa,express.php


Temat: Symulator EN-57

Witam !

Rewelacja! Nareszcie ktoś pomyślał o miłośnikach kolei i prowadzenia
lokomotyw. Zawsze interesowały mnie symulatory pociągów, ale ciężko było
znaleźć jakiś program czy grę z tym związaną. Dawno temu mając jeszcze stare
Spectrum znalazłem symulator lokomotywy parowej mający kilka stopni
trudności (zakres sterowania lokomotywą). Grafika była tam dosłownie
kreskowa, ale sama symulacja była O.K. (nawet był tam rozkład jazdy).
Następny symulator znalazłem na Amidze 'Trans Driver Simulator' - grafika
niewiele lepsza od Spectrum i też z różnymi opcjami (typ lokomotywy, długość
składu, rodzaj pogody, reakcja na pochyły wzdłużne drogi,
sygnalizatory,znaki i rozkład jazdy).
Jednakże to co tu ujrzałem to zakasowuje wszystkie poprzednie - szczególnie
pod względem grafiki, dźwięku i samej symulacji. Brak tu co prawda paru
elementów, które opisałem na przykładzie Amigi, ale i tak według mnie jest
najbardziej realistyczny. Szkoda że jest tutaj tak krótka trasa i tylko
jedna, przydało by się więcej, dłuższych i o większym poziomie trudności.
W związku z tym mam pytania:
- Czy istnieje lub powstanie edytor do samodzielnego projektowania nowych
tras?
- Czy będzie on dostępny i czy będą dostępne nowe trasy i na jakich
zasadach?
- Czy ktoś ma nowe lub znacznie przerobione trasy i czy mogłby je w jakiś
sposób udostępnić?
Proszę o odpowiedź.
Andrzej Beratz z Helu
email: sq2@kki.net.pl


Źródło: topranking.pl/1572/symulator,en,57.php


Temat: Nowe połączenia na Dl Śląsku + Pol Miedz Trans
Niby dotychczasowe działania UM sa pozytywne ale w pociagi PMT uwierze jak do
nich wsiądę

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/791327.html

"Dwadzieścia dwa nowe pociągi pojawią się na dolnośląskich torach od 8
grudnia. PKP zmieniają wtedy rozkład jazdy.
dziś

Uruchomione zostaną połączenia z Lubina do Legnicy, między Lwówkiem a
Zebrzydowem, a także na trasie Kłodzko - Stronie Śląskie - Wałbrzych.
- Pociąg połączy także Kudowę-Zdrój i Wrocław oraz Legnicę i Kamieniec
Ząbkowicki - wylicza Patryk Wild, wicemarszałek województwa dolnośląskiego
odpowiedzialny m.in za transport.
Umowa między zarządem województwa a PKP Przewozy Regionalne nie jest jeszcze
podpisana, ale obie strony już się dogadały.
Pewne jest to, że urząd marszałkowski przeznaczy w przyszłym roku na
dofinansowanie przewozów pasażerskich 50 mln zł. To o 9 mln zł więcej, niż w
tym roku. W marcu z powodu oszczędności trzeba było zawiesić 26 połączeń, a w
czerwcu - kolejnych dziewięć. Wtedy zarząd przeznaczył zaoszczędzone pieniądze
na służbę zdrowia.
Teraz, aby podnieść jakość podróży, urzędnicy rozmawiają ze firmą z Pol-Miedź
Trans i chcą razem utworzyć spółkę, która obsługiwałaby część połączeń w
regionie. Dzięki niej mamy jeździć punktualnie i komfortowo."

krzyś


Źródło: topranking.pl/1573/nowe,polaczenia,na,dl,slasku,pol,miedz,trans.php


Temat: [pr] Niesprawne busy
Rafał Lamch <csi@interia.plnapisał(a):


Użytkownik "Grzegorz W. Fedorynski" <gfedoryn@gwf.plnapisał w
wiadomości

| Że co?

A, jasne.


Przy każdej modernizacji drogi infrastruktura okołodrogowa (w tym znaki) musi
być uaktualniona więc kwestią czasu jest uaktualnienie znaków na głównych
ciągach komunikacyjnych.


zwracam uwagę na inną ciekawostkę - art. 18b ust. 2 Utd. Zabrania się tam
m. in. "korzystania z przystanków na których, nie została zamieszczona
informacja o realizowanym rozkładzie jazdy zawierająca także nazwę, adres
siedziby przewoźnika i numer telefonu przewoźnika lub niezgodnie
z podanymi w tej informacji dniami i godzinami odjazdów". No - i kto
na tym nie odpadnie? (...)


Gryf Kartuzy, Veolia Transport Gdynia, PKS Wejherowo, od niedawna Jurex-bus,
Planetobus Sopot, Roki-Trans Kolbudy, Nord Express Słupsk? :D


Źródło: topranking.pl/1725/pr,niesprawne,busy.php


Temat: Ujawniam :)

JacekSo <jace@strong-pc.com wrote:
Embriao wrote:
33. OKÓLNA Emilii Plater - Pobożnego - pl. Grunwaldzki - Sląska -
Bobrzańska
Okólna to ona nie jest :)


Pisze na rozkladzie ze jest :)

40. Pl. Grunwaldzki* - Panków
41. Pl. Grunwaldzki* - Kątki
Co oznaczają te gwiazdki?


Nie jestem pewien tych miejsc ;)

Oprócz tego mamy komunikacje prywatna czyli linie
31. Wałbrzych(teatralna) - Świebodzice - Mokrzeszów - Świdnica
Trans-Express Wałbrzych - Świdnica (linia expresowa)
34. Wałbrzych - Julianów - Modliszów - Świdnica
Na przystankach są rozkłady jazdy tych linii?


Tak.

Do tego mozna dolozyc linie ZKM Bielawa i Dzierzoniow oraz ZDiK
wałbrzych + prywaciarze i mamy niezły kogelmogel ;)
Linie ZKM Bielawa i Dzierżoniów docierają do Świdnicy? Z Wałbrzycha (ZDiK)
nic nie dojeżdża.


Nie wiem czy swidnicka 60 lub 12 sie z czyms tam nie laczy z dzierzoniowa :)
a jak nie to brakuje kilku km (lutomia - pieszyce).

Źródło: topranking.pl/1725/ujawniam.php


Temat: Linie 953 i 954
Od 15 lipca 2002r. zmienił się rozkład jazdy na liniach 953 i 954, a przy
okazji nieco zmodyfikowana została trasa.
Linia 953 nie kończy już jazdy na przystanku Hołdunów Pętla, lecz jedzie
kawałek dalej do przystanku Ławki Berger. Dwa kursy poranne jadą
kompletnie inną trasą, bo przez Lędziny (1 kurs) oraz Lędziny i Zamoście
(2 kurs, po trasie 952 mniej więcej).
Linia 954 również kończy trasę na przystanku Ławki Berger, a na drugim
końcu jedzie aż do Kosztowy Oświęcimska. Część kursów z Kosztów
(Kosztowów? ;-) jest skrócona do przystanku Ławki Kościół, inne znów jadą
do Lędziny Kopalnia Ziemowit, część wjeżdża pod kopalnię Wesoła, a jeden
jedyny jedzie do przystanku Hołdunów Pętla.

Niewtajemniczonym przypomnę, że linię 953 obsługuje Transgór-Mysłowice
S.A. Autosanem H9.21, a na 954 pomyka minibus Renault Master z firmy
"Murgór-Trans" Sp.z o.o. w Katowicach.


Źródło: topranking.pl/1726/linie,953,i,954.php


Temat: Rybnickie autobusy inaczej
Andrzej Soczówka napisał:


Od 3 czerwca zmieni się rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej
kursujących na trasie Rybnik - Kuźnia Raciborska. Linia 44 zmieni
numer na 43 i zostanie skrócona do przystanku Rudy Kościół. Numer 44
będą miały natomiast minibusy, które jeździć będą na trasie Rudy -
Kuźnia Raciborska.


Precyzyjniej: linia 44 (do tej pory Rybnik - Kuźnia Raciborska przez Rudy)
zostanie skrócona do odcinka Rudy - Kuźnia Raciborska. Przebieg linii 43
(Rybnik - Rudy) nie zmienia się. Nowym przewoźnikiem na linii 44 będzie
Special Trans Przewóz osób Aniela Ananiewicz, 44-200 Rybnik, ul.Reymonta 20
[podaję za Biuletynem Zamówień Publicznych nr 76/2002].


Bilet z Rud do Kuźni Raciborskiej kosztować będzie
2,10 zł (1,20 zł ulgowy, 2,50 zł u kierowcy), a miesięczny liniowy 70
zł (ulgowy 35 zł).


Czyli cały obszar gminy Kuźnia Rac. będzie stanowił jedną strefę. Do tej pory
wszystkie przejazdy do Kuźni Raciborskiej obejmował cennik trzeciej strefy
(bilet normalny 4,50 zł,  ulgowy 2,90 zł, u kierowcy 5,00 zł) niezależnie od
miejsca rozpoczęcia podróży (tyle samo kosztował przejazd z Rud do Kuźni ile
z Rybnika do Kuźni).

Wojciech T. Mężyk


Źródło: topranking.pl/1727/rybnickie,autobusy,inaczej.php


Temat: Biesiada w Zakopanem
dojazd (fragment dot. firm przewozowych)
Jest parę firm przewozowych, które obsługują trasę Kraków-Zakopane.

Jedną z nich znajdziecie tu: www.trans-frej.com.pl/index.html , inną zaś
tu: www.szwagropol.pl/rozklad.html . Są tam rozkłady jazdy i ceny. Choć
nie wiem czy aktualne, ale zawsze można skorzystać z telefonu lub mejla, które
we wskazanych witrynach są do znalezienia.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,10067,11731431,11731431,Biesiada_w_Zakopanem.html


Temat: Początek końca Aronowego busiarstwa !!!!!! :)
> > Teraz pisze bzdury o niezmienności rozkładów busów. Znowu łgarstwo do
> kwadratu, bo akurat tak się zdarza, że korzystam 3-4 razy w roku z busów na
> trasie Warsz awa-Lublin-Warszawa, zawsze korzystając z Contbusu. I Contbus co
> roku zmienia rozkład jazdy, mam ich wizytówek z rozkładami już kilka, każda ze
> zróżnicowanymi rozkładami jazdy.
>
> Tak oczywiście. Ale hrabia nie zauważył, że Contbus to nie jedyna firma busowa
> w woj. lubelskim. Kursy Contbusu nie stanowią nawet pół procenta wszystkich
> kursów busów w woj. lubelskim.

Aron, boża krówko! Twoim teoriom o "niezmienności rj busów przeczą nawet...
strony internetowe samych busiarzy.

www.trans-bus.com/
I co? Busiarz kursujący w dodatku na Twojej ulubionej trasie krzyczy na stronie
głownej: "UWAGA! Zmiany w rozkładzie!!!"

"Anmarowi" nie chce się nawet zaktualizować rozkładu jazdy na stronie... A
zmienił się kilkakrotnie...

Że też Twoim adwersarzom che się jeszcze ciągnąć dyskusje z Tobą...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,628,48922596,48922596,Poczatek_konca_Aronowego_busiarstwa_.html